Odnowa w Duchu Świętym diecezji gliwickiej
 

Na początek * Wydarzenia * Świadectwa * Lektury * Linki * Teksty

[ Strona główna ]
[ Wydarzenia ]
[ Świadectwa ]
[ Lektury ]
[ Linki ]
[ Teksty ]

Wspólnoty

Rejon gliwicki Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym swoim zasięgiem obejmuje całą diecezję gliwicką. Grupy Odnowy są podzielone na trzy rejony skupione wokół największych miast regionu:

* BYTOM-ZABRZE
* GLIWICE-PYSKOWICE
* TARNOWSKIE GÓRY

W sumie w diecezji istnieje 18 wspólnot i grup modlitewnych. Różnią się one od siebie liczbą członków, czasem istnienia, charakterem spotkań i realizowanymi celami. Dlatego niektóre spośród nich można nazwać grupami modlitewnymi, a inne wspólnotami.

Poza tym współpracujemy z grupami Odnowy, które np. z powodu swojego oddalenia od centrum swojego rejonu lub przynależności do naszego rejonu w czasie, gdy inne były granice diecezji, czują się związane z diecezją gliwicką. Umieszczamy tu także adresy inicjatyw ponadwspólnotowych, w które są zaangażowani członkowie naszych grup. Status tych grup jest opisany w odpowiednim odnośniku przy nazwie grupy.

Ludzi uczestniczących w naszych spotkaniach łączy świadomość osobistego wybrania Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela oraz chęć wzrastania w wierze, służenia Mu i rozeznawania życiowej drogi wśród braci i sióstr przeżywających swoją relację z Jezusem w podobny sposób.

Tak jak w strukturach Odnowy w Duchu Świętym w całej Polsce, na poziomie diecezji jest dwóch koordynatorów: kapłan oraz świecki.

KOORDYNATOR

KONTAKT

ks. Artur ksiądz Artur Sepioło

Stary kościół pw. św. Bartłomieja
ul. Toszecka 36A
44-100 Gliwice
tel. (32) 270-58-30

Mateusz Mateusz Nowak

tel. 502-992-052

 

Na początek * Wydarzenia * Świadectwa * Lektury * Linki * Teksty

 

"